Полтавські галушки та традиції Українського весілля

Дати виїздів: 24.04.2021

У випадку відміни туру у зв'язку з пандемією COVID-19 (продовження чи посилення карантинних заходів) - 100% повернення вартості туру.

План туру:

Від'їзд із Кропивницького (05:00), прибуття до Полтави (орієнтовно 09:30), оглядова екскурсія Полтавою. Екскурсія проходить по історичному центру міста Полтави. Вас чекають унікальні пам’ятники, пов’язані з історією та звичаями міста. Під час екскурсії Полтава відкриє свої таємниці, порадує око прекрасними видами і неповторною архітектурою.

На екскурсії ви прогуляєтесь по знаменитій Круглій площі, яка визнана одним з «семи чудес Полтави» і є символом міста та його центром. Дізнаємось в чому полягає унікальність та історична цінність Спаської церкви. За переказами в цьому місці благословляли жителів, перед відходом на стіни Полтави для захисту від шведів і пізніше тут побудували церкву. Дізнаємось чому встановлений пам’ятник на Петру І у Полтаві. Помилуємось надзвичайно цікавою будівлею Полтавського краєзнавчого музею (колишнього губернського земства), видатною пам’яткою української архітектури в стилі модерн. Звідси наш шлях лежить на місце колишньої цитаделі Полтави, на Іванову гору. Звичайно ж, не можна побувати в Полтаві і не зробити фото в ложці пам’ятника знаменитій полтавській галушці.

Крокуючи Соборною площею побачимо відтворений недавно Свято-Успенський собор, який лише у 2000-х роках був заново відбудований після руйнування 1934 року. Далі побачимо садибу Івана Котляревського, де можна подивитися, як жив знаменитий український письменник та де народились поема “Енеїда”, п’єси “Наталка Полтавка”, “Москаль-чарівник”.

Оглянимо понораму міста з Білої альтанки, дізнаємось легенду пов’язану з підковообразною формою альтанки.

12:00-13:00 обід, 13:30-15:00 Музей історії Полтавської битви – державний історико-культурний заповідник. 15:20-15:40 Арка в Диканьці - зробимо пам’ятне фото на фоні єдиної пам’ятки на землях сучасної України, яка пов’язана з увічненням пам’яті про перемогу над військом Наполеона під час війни 1812 року.

Побудована вона була разом з палацовим комплексом за прикладом знаменитої Тріумфальної арки в Парижі. Арка – єдиний елемент палацового комплексу, що зберігся до наших днів. Сам палац і всі прилеглі до нього будівлі були зруйновані ще в 1917 році.

16:00-17:00 - театралізована екскурсія до музею українського весілля. Особливістю музею є цікаві предмети побуту, традиційні весільні наряди (яким більше 50 років), красивий текстиль, вишивка ручної роботи, фотографії, килими, ковдри, меблі та багато іншого, що оточувало жителів України в 17-19 століттях. Весь цей інвентар служить не просто музейним експонатом, але і є частиною важливого обряду — весілля. Це, не класичний музей, тут потрібно експонати використовувати за призначенням та бути активним учасником програми!

Нам буде запропоновано розіграти весільну процесію з усіма супутніми звичаями, яка відтворена у найменших дрібницях з піснями, жартами, віршами, застіллям, обрядами! Тут для кожного знайдеться роль, і він стане учасником весільного дії часів своїх прадідів. Бажаючі можуть підняти келих за молодих та закусити бутербродом із салом!

І для закоханих – тут можна взяти реальний шлюб !!! А також на кожного учасника туру чекає подарунок!

17:30 - від'їзд до Кропивницького з зупинкою в МакДональдз. Повернення до Кропивницького (23:30 - орієнтовно).

До вартості включено: Транспортне обслуговування по програмі, оглядова екскурсія по Полтаві, екскурсія до музею Поле Полтавської битви, театралізована екскурсія з безпосередньою участю в музеї українського весілля під Полтавою (с. Великі Будища) та спеціальні подарунки від музею для всіх, відвідування Диканьки, організаційний збір, страхування.

Окремо оплачується: вхідні квитки в екскурсійні об’єкти (музей українського весілля: дорослий/дитячий-10/7 грн), комплексний обід з традиційними полтавськими галушками в центрі Полтави 120 грн / особа (за бажанням, але оплачується разом з туром оскільки замовляється заздалегідь), особисті витрати.

Вартість туру: 685 грн. / 625 грн. діти до 12 років.

Додаткова інформація та замовлення місць:

+380 (50) 457-57-84

(Viber, iMessage, Telegram)

Туристична компанія Фортеця | 2021